Südamekirurgia

Regionaalhaiglal on valmidus ravida kõikvõimalikke südamevigastusi. Lisaks haiglas valves olevatele kirurgidele, kes on valmis kohe reageerima, on väljakutsevalves ka südamekirurgidest koosnev valvebrigaad. Vajadusel reageerib meie südamekirurgidest koosnev valvemeeskond, kes on valmis täismahus südamelõikuseks. Eelkõige tähendab see, et Regionaalhaiglal on valmidus ööpäev läbi 365 päeva aastas kehaväliseks vereringeks. 

Teeme väga tihedat koostööd kõikide erialadega Regionaalhaigla sees ning lisaks töötame operatiivselt teiste haiglatega.

 

südamekirurgia

 

Koostööst Tallinna Lastehaiglaga 

Heaks näiteks edukast koostööst on aastaid tagasi toimunud trauma, kus väikelaps tõmbas endale peale raske klaasist laua. Tänu Tallinna Lastehaigla intensiivraviarstide kiirele reageerimisele sai Regionaalhaigla traumakirurgi prof Peep Talvingu ja kardiokirurgi Günter Taali poolt purunenud südamekamber viimasel hetkel kiiresti ja edukalt parandatud. Laps pääses eluohtlikust südame tamponaadist ilma jäädavate kahjustusteta. Õnneks esineb niivõrd raskeid traumasid küll harva, kuid iial ei tea, millal sellised õnnetused juhtuvad, nii et meie pidev valmisolek on äärmiselt oluline. Lugege lähemalt alljärgnevast patsiendilugude rubriigist.

 

Südamekirurgia kohta saate lähemalt lugeda Regionaalhaigla südamekeskuse lehelt www.südamekeskus.ee.

Patsiendi lugu

Timuri lugu

Arstid tõid pisipoisi teispoolsusest tagasi

Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse jõudis 2015. aasta jõulude ajal koomaseisundis 16kuune poiss, kellel polnud ühtegi nähtavat vigastust. Algas kahe haigla arstide võitlus lapse elu pärast.

Loe lähemalt

Vajadusel reageerib meie südamekirurgidest koosnev valvebrigaad, kes on valmis täismahus südamelõikuseks.