Turvavarustus

Uuringute andmetel aitab kiiver kukkumise või kokkupõrke korral ära hoida tõsiseid peaaju vigastusi ning surmajuhtumeid. Kiivri kasutamine jalgrattaõnnetuse korral on seotud väiksema hospitaliseerimise sagedusega ehk õnnetuses kiivrit mitte kandnud patsientidel on raskemad peaajuvigastused ning suurem tõenäosus sattuda intensiivraviosakonda

Jalgrattaõnnetuste korral on juhtivaks invaliidsuse või surma põhjuseks tõsine peaajuvigastus. Kiiver vähendab õnnetuse korral jalgratturi raskeid peaaju vigastusi 88%! Ühtlasi vähendab kiiver ka näovigastusi, sõltumata õnnetuse tüübist. Kiivri mitte-kasutamine suurendab jalgrattaõnnetuste korral suremust. 

Erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Natalia Jefimova sõnul jõuab iga päev Regionaalhaigla EMO-sse 1020 peatraumaga patsienti. Dr Jefimova tuletab meelde, et kiivrit tuleks kindlasti kanda ka elektritõukerattaga sõites.

 

Kanna kiivrit!

  • Kiivrid ei ole võrdsed! Igale spordialale tuleb valida sobiv kiiver. Järgi kindlasti tootjapoolseid juhiseid kiivri kasutamisel.
  • Kiiver peab olema paras! Ära osta lapsele kiivrit kasvuvaruga, sest sellisel juhul ei pruugi kiiver pakkuda optimaalset kaitset.
  • Kanna alati ka ise kiivrit – nii oled positiivseks eeskujuks turvalise käitumise kujundamisel.
  • Kiiver ei ole igavene, pärast kukkumist on soovitatav kiiver välja vahetada uue vastu. 

Kuidas kiivrit valida? Loe lähemalt. 

 

Kas teadsid?

Kiiver vähendab õnnetuse korral jalgratturi raskeid peaaju vigastusi 88%.